Sajtómegjelenés

Oklevélosztó ünnepség

Divatbemutató végzősök munkáiból

Különleges divatbemutatót tartottak május 13-án, szerdán délután a Hungi Vigadóban.
A Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolájának végzős divat- és stílustervező növendékei vizsgabemutatóját tartották, ahol az általuk megálmodott ruhákat vonultatták fel a közönség előtt. A diákok 3-3 ruhát készítettek el a hajnal, a japánkert vagy a Hundertwasser témakörben, ezeket lehetett látni a kifutón.

Forrás: www.delmagyar.hu

Kiállítás a Rajz Tanszéken

plakátEgy egyedülálló, szegedi, módszertani kiállítás nyílt április 27-én a SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén.

20 szegedi középiskola vállalta, hogy diákmunkákon keresztül bemutatja, miként zajlik intézményükben a vizuális/művészeti nevelés. Természetesen a mi divat- és stílustervező diákjaink is képviseltették magukat két ruhával és hat alkotással.
A kiállításnak nem volt központi témája minden iskola azt mutatta be, ami rá jellemző.

Energiatakarékosabb lett iskolánk

2017. őszén 160 millió forint uniós támogatásból hőszigetelést kapott az épület, a tetőt hő- és vízszigetelték valamint 224 modern ablak és a bejárati kapuk kicserélésével vált hatékonyabbá és energiatakarékosabbá intézményünk.

Szalagavató bál 2017

Az iskolai hagyományoknak megfelelően november 24-én, pénteken a 11. évfolyamosok köszöntötték a végzős osztályokat. A szombati szalagavató bálnak a Kék Csillag étterem adott otthont. Az igazgatói köszöntő és a végzősök nyitótáncát az osztálytáncok követték. A műsor folyamán lehetőségünk nyílt, hogy rövid betekintést nyerjünk a végzős osztályok életébe az élményeikből összeállított filmjeik segítségével.

Szegedi Kossuth Zsuzsannások elkezdték írni a magyar érettségit

Így búcsúztak végzőseink...

Kedves Tanárok, kedves Diákok, Béláim az Úrban, Szülők, Rokonok, Portás Bácsik és Portás Néni és kedves Takarítónők és kedves Büfés Lány, aki nélkül az iskola egy éhezőkkel teli gyerekmegőrző és szabadidőközpont lenne, és kedves Menzás Néni és kedves Mindenki, akiket véletlenül kihagytam.

A Babits Mihály Versmondó versenyen elért eredményeink

2017. április 6-án versmondó versenyt rendeztek Szegedi SZC Vedres István Szakgimnáziumában Babits Mihály emlékére, aki 1906 és 1908 között az iskola tanára volt.

Feliratkozás RSS - Sajtómegjelenés csatornájára