Beszámoló

A Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozatának művészeti fesztiválján elért sikerünk

A Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozatának művészeti fesztiválján iskolánk három tanulója vett részt versmondás kategóriában: Vincze Violetta (12.a osztály, tanára: Mikó Anna) Donka Edina (12.a osztály, tanára: Kovács Zoltán) és Pál Blanka (10.a osztály, tanára: Fűrész Csilla). Köszönjük tanulóinknak, hogy képviselték iskolánkat.

Iskolánk tanulója, Bárkai Noémi 9.a osztályos tanuló egyedüli kilencedikesként a 3. legjobb írásbeli eredménnyel a szóbeli megmérettetés után szoros versenyben (2 ponttal lemaradva a dobogós helyről) az 5. helyen végzett. Felkészítő tanára Molnár Haroldné volt.

Euroskill versenyen elért sikereink

Előző hétvégén rendezték meg az Euroskill versenyt, Budapesten. Ezt a jelentős szakmai eseményt a "szakmák olimpiájaként" szokták nevezni.
Idén iskolánkat 2 fő 14. ruhaipari technikusi szakos tanulónk képviselte a megmérettetésen, s értek el kimagasló eredményt!
Zeisler Szimonetta 3., míg Túrú Éva 10. helyezést ért el.

5. helyezés a regionális történelem versenyen

emleklap_barkai_noemi_2018A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium 2017. szeptemberben középiskolai regionális történelem versenyt hirdetett "Az Anjou-kori Magyarország (1301-1387)" címmel. Az egyéni, 3 fordulós versenyen 9 megye középiskoláinak tanulói indulhattak. A versenybizottság döntése alapján szakgimnáziumi kategóriában a középdöntőben 9 legjobb eredményt elért versenyző jutott be a döntőbe, ahol egy írásbeli és szóbeli forduló alapján alakult ki a végeredmény.

Divattervező pályázat általános iskolásoknak

Iskolanapunkon, az aulánkban nyílt meg azoknak a Csongrád megyei általános iskolásoknak a kiállítása, akik elküldték munkáikat idei rajzpályázatunkra. A pályázat témája a csillagok voltak - természettudományos, vagy a tudományos fantasztikum felől megközelítve készíthettek ruhaterveket a diákok.

Szép Magyar Beszéd

Március 2-án rendezték meg a Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny megyei fordulóját, ahol iskolánkat Kuba Dóra Anna 10.b osztályos tanuló és Bokor Anna 9.b osztályos tanuló képviselte.
A versenyen Kuba Dóra Anna 2. helyezést ért el és ezzel az eredménnyel továbbjutott az országos döntőbe. Bokos Anna a 6. helyen zárta a versenyt.
Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak Mikó Anna Júliának és Kovács Zoltánnak is!

Energiatakarékosabb lett iskolánk

2017. őszén 160 millió forint uniós támogatásból hőszigetelést kapott az épület, a tetőt hő- és vízszigetelték valamint 224 modern ablak és a bejárati kapuk kicserélésével vált hatékonyabbá és energiatakarékosabbá intézményünk.

Közös kiállítás a Móra Ferenc Múzeumban

"A divat elhalványul, a stílus örök" a szakképzéstől a kreatív iparágakig múzeumi katalizálással - ez volt az elnevezése annak a projektnek, amelyben diákjaink is részt vettek a tanév első félévében. A programot a szegedi Móra Ferenc Múzeum szervezte, és iskolánk 11. 12. 13. évfolyamos divat- és stílustervező, és 14. ruhaipari technikus szakos tanulói vettek részt benne.

Divattervező pályázat eredmények

Idei divattervező pályázatunk két témája - két anyag - a fa és a denim, azaz farmervászon volt.
A diákoknak ebből a két dologból kiindulva kellett 4 öltözéket tervezniük.
A pályamunkákból készült kiállítás 2017. december közepétől január közepéig látható iskolánk aulájában.
A pályamunkák értékelésekor a rajzi kivitelezést és a kreativitást vizsgálták az értékelő tanárok és diákok. Ezek alapján, a 3 helyezésen kívül, különdíjakat is odaítélt a bizottság.

Feliratkozás RSS - Beszámoló csatornájára