Beszámoló

Határtalanul! Program Együttműködés szakképző iskolák között

2018. novemberében megkaptuk az értesítést, hogy a Határtalanul HAT-17-02-2017-00156 iktatószámmal beadott pályázatunk támogatást nyert. A megvalósítás előkészítése zajlik.

A pályázatban partnerünk az Egészségügyi Iskola Szabadkáról (Srednja medicinska škola Subotica). A megvalósítása nehézkesen indult, hiszen már az utazások megfelelő időpontjának megtalálása is nehezen valósult meg.

Oklevélosztó ünnepség

Divatbemutató végzősök munkáiból

Különleges divatbemutatót tartottak május 13-án, szerdán délután a Hungi Vigadóban.
A Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolájának végzős divat- és stílustervező növendékei vizsgabemutatóját tartották, ahol az általuk megálmodott ruhákat vonultatták fel a közönség előtt. A diákok 3-3 ruhát készítettek el a hajnal, a japánkert vagy a Hundertwasser témakörben, ezeket lehetett látni a kifutón.

Forrás: www.delmagyar.hu

Képzőművészeti sikerek

Idén is sikeresen vettek részt diákjaink a Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozata által meghirdetett képzőművészeti pályázaton.

Versillusztráció kategóriában Kauczki Fanni 12.b osztályos divat- és stílustervező tanulónk 2. helyen végzett, míg Kele Dorina 13.d osztályos diákunk különdíjat kapott munkájáért.

Szakmasztár fesztivál

Iskolánk hat szakképzésben tanuló diákjának volt lehetősége ellátogatni Budapestre a Hungexpo Budapesti Vásárközpontba, ahol megnézhették a Szakmasztár verseny döntőjét és az Euroskills szakmai verseny döntőseinek bemutató standjait.

Ballagás

Kiállítás a Rajz Tanszéken

plakátEgy egyedülálló, szegedi, módszertani kiállítás nyílt április 27-én a SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén.

20 szegedi középiskola vállalta, hogy diákmunkákon keresztül bemutatja, miként zajlik intézményükben a vizuális/művészeti nevelés. Természetesen a mi divat- és stílustervező diákjaink is képviseltették magukat két ruhával és hat alkotással.
A kiállításnak nem volt központi témája minden iskola azt mutatta be, ami rá jellemző.

Gratulálunk a szép sikerhez!

Iskolánk csapata a SZSZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma "Mérlegen az igazság - Deák Ferenc és a kiegyezés" címmel meghirdetett többfordulós versenyén ebben a tanévben is első helyezést ért el.

Feliratkozás RSS - Beszámoló csatornájára