Beszámoló

Divattervező pályázat eredmények

Idei divattervező pályázatunk két témája - két anyag - a fa és a denim, azaz farmervászon volt.
A diákoknak ebből a két dologból kiindulva kellett 4 öltözéket tervezniük.
A pályamunkákból készült kiállítás 2017. december közepétől január közepéig látható iskolánk aulájában.
A pályamunkák értékelésekor a rajzi kivitelezést és a kreativitást vizsgálták az értékelő tanárok és diákok. Ezek alapján, a 3 helyezésen kívül, különdíjakat is odaítélt a bizottság.

Szeged Szakképzéséért Díj

A Szegedi Szakképzési Centrum immáron 2. alkalommal osztotta ki a Szeged Szakképzéséért Díjat. Ebben a tanévben Dr. Emődiné Dr. Tihanyi Katalin kolléganőnk kapta ezt a szakmai elismerést.
A doktornő 1979 -ben végzett a SZOTE Általános Orvosi Karán. Ezt követően fertőző betegek gyógyításával foglalkozott 9 éven át. A gyógyítás mellett részt vett az orvostanhallgatók, illetve óraadóként a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolában az ápolók képzésében. 1991-től teljes állásban tanítja a jövendő egészségügyi szakdolgozói nemzedéket.

Szalagavató bál 2017

Az iskolai hagyományoknak megfelelően november 24-én, pénteken a 11. évfolyamosok köszöntötték a végzős osztályokat. A szombati szalagavató bálnak a Kék Csillag étterem adott otthont. Az igazgatói köszöntő és a végzősök nyitótáncát az osztálytáncok követték. A műsor folyamán lehetőségünk nyílt, hogy rövid betekintést nyerjünk a végzős osztályok életébe az élményeikből összeállított filmjeik segítségével.

Szolidaritás éjszakája 2017

Tizenharmadik alkalommal rendezték meg november 16-án, csütörtökön Szegeden a Szolidaritás éjszakáját. A program célja, hogy felhívják a figyelmet a hajléktalanok problémáira. A szervezők az idén is meleg étellel, teával, adományokkal és néhány jó szóval várták a rászorulókat és természetesen azokat is, akik szeretnének, de a hétköznapokban nem mernek kérdezni az utcán, padokon üldögélő emberektől.

Diákvállalkozás az iskolánkban

Idén szeptemberben 8 diákunk döntött úgy, hogy kihasználja a lehetőséget, és a JAM segítségével kipróbálja magát a való világban. A 13-os divat- és stílustervező lányok nekivágtak a cégalapításnak és pénzkeresésnek.

JAM konferencia, és továbbképzés

Résztvevő tanulók: Kele Dorina, Pesti Jázmin, Dovalovszki Dóra, Sárközi Tímea
Kísérő tanárok: Egervölgyi Lilla, Molnár Éva
2017.10.26-10.28, Budapest

Tanári élménybeszámoló

A programra csütörtök kora délután kellett regisztrálnunk, így egy délelőtti vonattal elindultunk Pestre. A regisztráció, és a konferencia fő helyszíne a Lurdy-ház volt, így az időnk nagy részét itt töltöttük.

Budapest: Kiállításjárás

Iskolánk 12. és 13. évfolyamos divat- és stílustervező szakos diákjai aktívan töltötték az október 10-ét. Az iskolai mindennapoktól kicsit megszabadulva húszan utaztunk Budapestre, hogy csemegézzünk a főváros kulturális programjaiból.

Látogatást tettünk a Nemzeti Múzeumban, ahol az őskortól a népvándorlás koráig tanulmányozhattuk hazánk viselet- és tárgykultúráját.

Szeged, Agóra: A holnap női vállalkozói és vezetői

A 13. évfolyamból 8 diáklány gondolta úgy, hogy érdemes meghallgatni ezt az előadást, amely többek között az alábbi kérdéseket boncolgatta:

Mi a sikeres nők titka? Már a középiskolában eldől, kiből lesz elismert vezető?

Feliratkozás RSS - Beszámoló csatornájára