Eredményeink

A Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozatának művészeti fesztiválján elért sikerünk

A Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozatának művészeti fesztiválján iskolánk három tanulója vett részt versmondás kategóriában: Vincze Violetta (12.a osztály, tanára: Mikó Anna) Donka Edina (12.a osztály, tanára: Kovács Zoltán) és Pál Blanka (10.a osztály, tanára: Fűrész Csilla). Köszönjük tanulóinknak, hogy képviselték iskolánkat.

Iskolánk tanulója, Bárkai Noémi 9.a osztályos tanuló egyedüli kilencedikesként a 3. legjobb írásbeli eredménnyel a szóbeli megmérettetés után szoros versenyben (2 ponttal lemaradva a dobogós helyről) az 5. helyen végzett. Felkészítő tanára Molnár Haroldné volt.

Euroskill versenyen elért sikereink

Előző hétvégén rendezték meg az Euroskill versenyt, Budapesten. Ezt a jelentős szakmai eseményt a "szakmák olimpiájaként" szokták nevezni.
Idén iskolánkat 2 fő 14. ruhaipari technikusi szakos tanulónk képviselte a megmérettetésen, s értek el kimagasló eredményt!
Zeisler Szimonetta 3., míg Túrú Éva 10. helyezést ért el.

5. helyezés a regionális történelem versenyen

emleklap_barkai_noemi_2018A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium 2017. szeptemberben középiskolai regionális történelem versenyt hirdetett "Az Anjou-kori Magyarország (1301-1387)" címmel. Az egyéni, 3 fordulós versenyen 9 megye középiskoláinak tanulói indulhattak. A versenybizottság döntése alapján szakgimnáziumi kategóriában a középdöntőben 9 legjobb eredményt elért versenyző jutott be a döntőbe, ahol egy írásbeli és szóbeli forduló alapján alakult ki a végeredmény.

Szép Magyar Beszéd

Március 2-án rendezték meg a Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny megyei fordulóját, ahol iskolánkat Kuba Dóra Anna 10.b osztályos tanuló és Bokor Anna 9.b osztályos tanuló képviselte.
A versenyen Kuba Dóra Anna 2. helyezést ért el és ezzel az eredménnyel továbbjutott az országos döntőbe. Bokos Anna a 6. helyen zárta a versenyt.
Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak Mikó Anna Júliának és Kovács Zoltánnak is!

Szeged Szakképzéséért Díj

A Szegedi Szakképzési Centrum immáron 2. alkalommal osztotta ki a Szeged Szakképzéséért Díjat. Ebben a tanévben Dr. Emődiné Dr. Tihanyi Katalin kolléganőnk kapta ezt a szakmai elismerést.
A doktornő 1979 -ben végzett a SZOTE Általános Orvosi Karán. Ezt követően fertőző betegek gyógyításával foglalkozott 9 éven át. A gyógyítás mellett részt vett az orvostanhallgatók, illetve óraadóként a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolában az ápolók képzésében. 1991-től teljes állásban tanítja a jövendő egészségügyi szakdolgozói nemzedéket.

"Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny

Iskolánk elkötelezett híve anyanyelvünk ápolásának és tanulóink beszédkultúrájának fejlesztésének. A Mikó Anna Júlia tanárnő működteti az iskolai anyanyelvápoló szakkört, melynek tagjai szép eredménnyel vesznek részt a városi, megyei illetve országos versenyeken, találkozókon.

Mikó Anna tanárnő Bonis Bona díja

BonisBonaNem elég a tehetséget felismerni, azt segíteni is kell, biztatni, gondozni. A pedagógus életében a tanítványok sikere és tehetségének kibontakoztatása egy nagyszerű szakmai kihívás és feladat.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkárságához tartozó Új Nemzedék Központ a Nemzeti Tehetség Program keretein belül lehetőséget ad a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakemberek, tehetségsegítők és tehetséggondozó szervezetek erkölcsi és anyagi elismerésére.

Útravaló csapatverseny

"Tegyünk több tudást a tarisznyánkba" címmel csapatversenyt hirdetett az Emberei Erőforrások Minisztériuma. Iskolánkat Kiss Zenóbia Katalinnak (10.a) és Kovács Lóránt Antalnak (9.a) képviselte. A verseny két online fordulóján 223 csapat mérte össze a tudását egészségtan és pályaorientáció témában, majd a döntőn tizenhét csapat vett részt. Tanulóink az országos döntőben az előkelő 7. helyet szerezték meg.

Feliratkozás RSS - Eredményeink csatornájára