Eredményeink

A 48. Országos Elsősegélynyújtó Versenyen elért sikerünk

A Magyar Vöröskereszt 2019. szeptember 14-én az Elsősegélynyújtás Világnapján szervezte meg 48. Országos Elsősegélynyújtó Versenyét Zalaegerszegen, melyen iskolánk csapata BRONZ minősítést szerzett.
A csapat tagjai voltak: Pap Viktória, Bab Patrik, Pál Blanka, Gábor Réka és Csaszny Eszter (az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola tanulója). Felkészítő tanáruk Rózsa Klára volt.

Országos Elsősegély-ismereti Versenyen (2019)

Büszkék vagyunk iskolánk csapatára, akik az Országos Elsősegély-ismereti Versenyen döntőjében IV. helyezést értek el.
A csapat tagjai voltak: Pál Blanka, Pap Viktória 11.a osztályos tanulók és Csaszny Eszter a SZTE Gyakorló Gimnázium tanulója.

Felkészítő tanáruk Rózsa Klára volt.

8. helyezés az országos történelem versenyen

A Nemzeti Emlékezet Bizottsága és a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete által 2018 októberében meghirdetett, "Sorsfordítás" névre keresztelt történelmi tanulmányi versenyen iskolánk tanulói nagyon eredményesen szerepeltek. Az országos döntőben a csapatok a második forduló során elkészített projektmunkát is bemutatták. A szakmai zsűri külön kiemelte csapatunk mind tartalmában, mind előadásmódjában színvonalas produkcióját, amely nem csupán az egyetemi szemináriumokon állta volna meg a helyét, de még a kutatói ismereteket is gazdagította.

Iskolánk négyfős csapatát Rácz Viktória, Pál Blanka, Pap Viktória és Pap Kristóf 11.a osztályos tanulók alkották. Felkészítő tanáruk Molnár Haroldné volt.

Büszkék vagyunk tanulóink sikerére!

SkillsHungary 2019 versenyen elért sikerünk

A SkillsHungary program keretében, 2019.03.12-13-án, Budapesten, a Hungexpo területén rendezték meg a 2020-as, Grazban tartandó EuroSkills (a szakmák Európa Bajnoksága) versenyek előválogatóját Ápolás és Gondozás szakmákban. A VI. SkillsHungary döntőjébe az országból összesen 8 fő jutott be. Köztük volt iskolánk 15. Ápoló szakos tanulója, Erdei Anett, aki társaival együtt angol nyelven adott számot szakmai tudásáról.

Az OSZTV-n elért sikereink (2019)

Az Ápoló szakképesítés-ráépülés megszerzésére irányuló, nappali illetve esti munkarendű iskolai rendszerű képzéseken résztvevő tanulók számára idén is megrendezték az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt (OSZTV-t).
A versenyre összesen 133 tanuló regisztrált. Az elődöntő írásbeli feladatait iskolánkból 12 tanuló oldotta meg. Közülük 2 fő Vikorné Belovec Anett és Csapó Dóra jutottak be a 2019.04.04-én, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Honvédkórház Klinikai Demonstrációs Egységben tartott döntőbe, ahol szóbeli és gyakorlati feladatokat kellett megoldaniuk. Csapó Dóra 4., Vikorné Belovec Anett a 6. helyen végzett.

Ismét iskolánk csapata nyerte meg a Kőrösy történelmi csapatversenyét (2019)

A Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma által meghirdetett "A hazáért és a szabadságért" - II. Rákóczi Ferenc és a szabadságharc című történelmi csapatversenyén iskolánk tanulói nagyon eredményesen szerepeltek.
Az első forduló írásbeli feladatsorának megoldása után két csapatunk jutott be a döntőbe, ami 2019. március 26-án délután zajlott, összesen nyolc csapat részvételével.

A XXII. Országos Egészségügyi és Szociális Diákkonferencián elért sikerünk (2019)

Gratulálunk Katona Szalina és Katona Szibilla 13.gymgya osztályos tanulóknak a Nyíregyházán megrendezett XXII. Országos Egészségügyi és Szociális Diákkonferencián elért 3. helyezéshez!
54 versenyző indult a versenyen, a lányok a legjobb dolgozattal jutottak a döntőbe, melynek témája az Időskori táncterápia volt.
Felkészítő tanáruk Barát Judit volt.

A "Szép Magyar Beszéd" verseny megyei döntőjén elért sekereink

2019. március 1-jén rendezték a Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny megyei döntőjét, melyen iskolánkat Kuba Dóra Anna (felkészítő tanára Mikó Anna Júlia) és Rácz Viktória (felkészítő tanárai Fűrész Csilla és Mikó Anna Júlia) képviselte.
A verseny három részből áll: egy szabadon választott esszészöveg értő felolvasásából, egy kötelező szöveg tolmácsolásából, és egy rövid szöveg ún. hangsúlyjelöléséből, aminek a rendszerét a diákoknak meg kellett tanulniuk.

Feliratkozás RSS - Eredményeink csatornájára